30/10/2006

2006 - Honour Roll

Mardi Gras Championships – 2006


Event

Winners

Runners Up

Open Singles

Peter Elliot

Russell Hall

Open Doubles

Russell Hall & Paul Bland

Peter Elliot & Liz Yeo

A Singles

Scott Anscombe

Anton Enus

A Doubles

Ed Christiansen & Anton Enus

Nick Cole & Terry Fisher

B Singles

Mike Lowers

Jeff Murphy

B Doubles

Tuan Nguy & Andrew Patterson

Barton Staggs & Mike Lowers

C Singles

Beu Phoung

Garry Blandy

C Doubles

Ryan Chan & Darrin Vickery

Edward Alimin & Rudy Jasin

Masters Doubles

Craig Hunt & Martin Glavin

Owen Gallagher & Mike Heath

Womens Doubles

Clare Ford & Lee Spencer

Jo Derry & Lisa Howard

Mixed Doubles

Ed Christiansen & Liz Yeo

Mick Dunn & Tracey McMillan

 

 

 

Peter Deacon Championships – 2006

Event

Winners

Runners Up

Open Singles

Peter Elliott

Russell Hall

Open Doubles

Peter Elliott & Garry Burden

Greg Westwood & Craig Hunt

A Grade Singles

Mike Lowers

Jarrod Green

A Grade Doubles

Jarrod Green & Dwayne Lennox

Edwin Christiansen & Anton Enus

B Grade Singles

Jamie Mallum

Shane GosperNguy

B Grade Doubles

Michael Lukman & Paul Yung

Simon Graham & Michael Catterall

C Grade Singles

Gavin Kao

Matus Rajohna

C Grade Doubles

N/P

N/P

D Grade Singles

N/P

N/P

Mixed Doubles

N/P

N/P

Masters Doubles

Hayden Frawley & Nick Cole

Garry Burden & Ian Catt

 

 

Virginia Slims Honour Roll – 2006

Summer 2006 – Team Competition
Div 1
Winner: Ben Alfred/Peter Elliott 2nd: Geoff Daus/Matt Rankin
Div 2
Winner: Graeme Cook/Ed Christiansen/Sean Whelan 2nd: Oscar Guillen/Les Tagaloa
Div 3
Winner: Bruce Cairns/Lee Spencer 2nd: Beu Phuong/Jamie Parker
Winter 2006 – Team Competition
Div 1
Winner: Peter Elliott/Ian Carthew 2nd: Russell Hall/Paul Huynh
Div 2
Winner: Owen Gallagher/Paul Hogben/Dwayne Lennox 2nd: Graeme Cook/Ross Sinclair
Div 3
Winner: Simon Graham/Michael Catterall 2nd: Ryan Chan/Darrin Vickery
Div 4
Winner: Geoff Burke/Brendan Moore 2nd: Lukas Picton/Sam Butler
Spring 2006 – Team Competition
Div 1
Winner: Geoff Daus/Ian Clark 2nd: Ben Alfred/Shane Fawcett
Div 2
Winner: Joshua Park/Shane Gosper 2nd: Jason Craigie/Jamie Mallum
Div 3
Winner: Geoff Burke/Brendan Moore 2nd: Ryan Chan/Darrin Vickery
Div 4
Winner: Edward Chan/Tony Glennane 2nd: Matt Baker/John McGill
Loading...