29/10/2006

2005 - Honour Roll

Mardi Gras Championships – 2005

Event

 

Winners

Open Mens Singles
  Peter Elliott, r/u Russell Hall
Open Mens Doubles
  Ian Carthew & Hayden Frawley
A Mens Singles
  Ian Clark, r/u
A Mens Doubles
  Ian Clark & Peter Wright
Open/A Womens Singles
  n/p
Open/A Womens Doubles
  n/p
Open/A Mixed Doubles
  Liz Yeo & Edwin Christiansen
B Mens Singles
   
B Mens Doubles
   
C Mens Singles
  Garry Blandy
C Mens Doubles
   
B/C Womens Singles
  n/p
B/C Womens Doubles
  n/p
B/C Mixed Doubles
  n/p
Masters Singles
  n/p
Masters Doubles
  Neil Birks & Carl Copas
     

 

 

The Peter Deacon Club Championships – 2005

Event

 

Winners

Open Mens Singles
  Russell Hall, r/u Craig Hunt
Open Mens Doubles
  Craig Hunt & Martin Galvin
A Mens Singles
   
A Mens Doubles
  Anton Enus & Edwin Christiansen
Open/A Womens Singles
  n/p
Open/A Womens Doubles
  n/p
Open/A Mixed Doubles
  Lauren Finstone & Mike Heath
B Mens Singles
   
B Mens Doubles
   
C Mens Singles
   
C Mens Doubles
   
B/C Womens Singles
  n/p
B/C Womens Doubles
  n/p
B/C Mixed Doubles
  n/p
Masters Singles
  n/p
Masters Doubles
  Neil Birks & Edwin Christiansen
     

 

 

Virginia Slims Honour Roll – 2005

Summer 2005 – Team Competition
Div 1
Winner: Peter Elliott / Ben Alfred   2nd: Ian Carthew / Hayden Frawley
Div 2
Winner: Shane Fawcett / Paul Jelfs   2nd: Gary Pflugrath / Will Phakdeeaksorn
Div 3
Winner: David Nguyen / Phil Moore   2nd: Steven Bardy / Stuart Rigg / Jonathan Volk
Div 4
Winner: Rudy Jasin / Edward Chan / John McGill   2nd: Beu Phuong / James Kelly
           
Winter 2005
Div 1
Winner: Craig Hunt / Martin Galvin   2nd: Russell Hall / Paul Bland
Div 2
Winner: Rob Strang   2nd: Paul Hogben
Div 3
Winner: Tuan Nguy / Jamie Parker   2nd: Bruce Cairns / Lee Spencer
Div 4
Winner: Rodney Chilmaid / Jordan Leef   2nd: Edward Alimin / Gino Ciangura
           
Spring 2005 – Team Competition
Div 1
Winner: Russell Hall / Paul Bland   2nd: Craig Hunt / Martin Galvin
Div 2
Winner: Paul Ishiguchi/Ed Christiansen/Sean Whelan   2nd: Oscar Guillen/Paul Jelfs/ Will
Div 3
Winner: Bruce Cairns / Lee Spencer   2nd: David Nguyen / Jamie Parker
Div 4
Winner: Edward Alimin / Gino Ciangura   2nd: Cameron Voss / John MacGill
           
Loading...